Články

Děkujeme společnosti FOXCONN a jejich charitativní soutěži X-DAY za finanční podporu našich projektů

sobota 26. 11. 2022 v 0

Od roku 2018 dává Foxconn prostřednictvím charitativní soutěže X-DAY šanci projektům, akcím, ale i jednotlivcům z regionů Pardubicka a Kutnohorska, kterým finanční důvody brání v uskutečnění jejich snů a potřeb.

S pomocí zaměstnanců, veřejnosti a nezávislé poroty vybírá ty, kteří podporu nejvíce potřebují nebo si ji nejvíce zaslouží. I letos se rozdělovaly 2 granty ve výši 30 tisíc korun studentům ve zmíněných regionech. 

V letošním roce se do soutěže X-DAY přihlásilo celkem 56 žadatelů a do finále postoupilo 20 jedinců a organizací z Pardubicka a Kutnohorska, kterým porotci z řad osobností obou regionů rozdělili celkem 460 tisíc korun.

Více informací o průběhu soutěže, finále a podpořených projektech naleznete v přiloženém odkaze zde: https://www.foxconn.cz/xday

Video z finále Pardubicka je ke zhlédnutí zde: https://fb.watch/h9u6juoSPQ/

Za naši školu byly podány a nakonec i podpořeny celkovou částkou 60 tisíc (2 x 30 tisíc) dva projekty:

  • Modernizace digitálních prostředků pro výuku

Projekt je zaměřen na modernizaci učeben vhodným ozvučením, které doplní využívání digitálních prostředků moderních didaktických metod při výuce. Hlavním přínosem projektu bude zlepšení podmínek pro výuku a zkvalitnění digitálních prostředků, které jsou nyní již nepostradatelnou součástí moderního vzdělávání. Zpracovala a prezentovala Mgr. Veronika Věcková.

  • JUNIOR projekt SkyFall

Projekt SkyFall je šestičlenný tým studentů účastnící se soutěže pod záštitou Evropské kosmické agentury - CanSat. Náplní soutěže je vytvořit funkční satelit o rozměrech plechovky od limonády (115 x 66mm). Ten je ve výšce přibližně 1km nad zemí vypuštěn malou raketou a následně pomocí padáku padá k zemi. Primární misí je od vypuštění satelitu po dopad na zem měřit okolní teplotu a tlak. Sekundární mise závisí na iniciativě každého týmu. Mohou například měřit více veličin, pokusit se o kontrolovaný let apod. Projekt zpracoval a prezentoval Adam Keřka a David Haisman.

Více informací o projektu a týmu SkyFall: https://cansat-skyfall.azurewebsites.net/cs nebo Facebook, Instagram

6. 12. 2022   Mgr. Veronika Věcková

Další články, které by vás mohly také zajímat

Srovnávací testy z matematiky

Informace o srovnávacích testech z matematiky pro žáky oborů M.

Srovnávací testy – vyhodnocení Dne 29. 11. 2022 proběhly na naší škole srovnávací testy z matematiky pro žáky oborů M. Testů se celkem zúčastnilo 628 žáků ze 31 tříd. Úlohy byly v každém ročníku v souladu s výstupy se ŠVP a zaměřily se na probíraná témata daného pololetí. 1. ročníky Test byl tematicky zaměřen na zlomky, výroky, množiny, absolutní ...

Robosoutěž 2022 na FEL ČVUT - postup týmu Robokoťátka do finálové soutěže

V pátek 25.11.2022 vyrazil náš tým Robokoťátka do Prahy, kde se utkal s dalšími týmy v systému postupu ze základního kola a následně pavouka na 2 prohry a umístil se na 4. místě z celkového počtu 29 týmů a zároveň tak postoupil do finálové soutěže.

Popis soutěže: Soutěž je určena pro tříčlenné středoškolské týmy z České republiky. Úkolem každého týmu je sestavit robota ze stavebnice LEGO® MINDSTORMS® tak, aby ...

Florbalový turnaj Subterra Cup pro střední školy

Dne 22.11. se žáci naší školy zúčastnili v nafukovací hale Sokola Pardubice florbalového turnaje Subterra Cup.

Díky spolupráci v sekci TV, byla sestavena opravdu velmi kvalitní soupiska hráčů. První zápas s Dašákem jsme prohráli, druhý s Chvaletičáky vyhráli. V semifinále jsme porazili SPŠCH 1:0 a postoupili do finále, kde jsme se setkali s Dašákem. To bylo fantastické finále, v osmé minutě jsme pořád vedli 1:0. Utkání nakonec skončilo ...