Články

PC_ák, S-ROBOT a Elektronika i jinak - ESPORT

středa 30. 11. 2022 v 0

Tři soutěže pro žáky ZŠ o hodnotné ceny

Po covidových opatřeních v loňském a předloňském roce se soutěže, které mají na naší škole dlouholetou tradici, vrátily do normálních kolejí.

Soutěžního dne se zúčastnilo 153 žáků především z Pardubického a Královehradeckého kraje.

V soutěži „PC_ák“ soutěžili žáci v kategoriích Grafický návrh, Tvorba plakátu nebo Tvorba prezentace. Letošním tématem napříč všemi kategoriemi byl „ESPORT - elektronický sport“.

Soutěže „S-ROBOT“ se zúčastnily dvoučlenné týmy, které měly za úkol z elektronické LEGO stavebnice sestavit robotické vozítko a naprogramovat jej tak, aby bylo schopno reagovat na různé překážky na trase. O vítězství rozhodoval čas, za který vozítko projelo mezi několika bloky k cíli. Nebylo to snadné, ale nejlepším týmům se to podařilo.

V soutěži „Elektronika i jinak“ si soutěžící vyrobili elektronickou hrací kostku, kterou si pak mohli odnést domů.

Více informací na soutez.spse.cz

Odměnou nejlepším soutěžícím byly hodnotné ceny, které věnovali sponzoři soutěže.

Odměnou všem byl zábavný soutěžní program. Mnozí si navíc odnesli jednu z dalších cen, o něž se na závěr losovalo v tombole.

1. 12. 2022   RNDr. Jana Reslová

Další články, které by vás mohly také zajímat

Brněnský Multimediální den 2022

V rámci vyhlášení soutěže Školní časopis roku jsme se zúčastnili Multimediálního dne pořádaného Katedrou mediálních studií a žurnalistiky na Masarykově Univerzitě v Brně.

V pátek 25. listopadu jsme využili pozvání do Brna a zúčastnili jsme se již šestnáctého ročníku tzv. Multimediálního dne, na kterém se zároveň vyhlašovala soutěž o nejlepší školní časopis roku, a tak jsme napjatě čekali, jak se umístila naše Elektronka. ...

Internetová matematická soutěž MATHING

Informace o matematické soutěži

Dne 29. 11. 2022 proběhla na naší škole soutěž Mathing. Jedná se o týmovou soutěž žáků středních škol Česka a Slovenska. Do letošního matematického klání nastoupilo šest našich týmů. Celkem se jich zapojilo 221. Výraznou početní převahu měly gymnaziální týmy. Žáci si v 9:00 stáhli soutěžní zadání a měli 120 minut na řešení deseti rozmanitých matematických úloh různé náročnosti. ...

Srovnávací testy z matematiky

Informace o srovnávacích testech z matematiky pro žáky oborů M.

Srovnávací testy – vyhodnocení Dne 29. 11. 2022 proběhly na naší škole srovnávací testy z matematiky pro žáky oborů M. Testů se celkem zúčastnilo 628 žáků ze 31 tříd. Úlohy byly v každém ročníku v souladu s výstupy se ŠVP a zaměřily se na probíraná témata daného pololetí. 1. ročníky Test byl tematicky zaměřen na zlomky, výroky, množiny, absolutní ...