Kalendář

Kliknutím na barevné tlačíko můžete filtrovat akce určené pro vás. Oranžové akce se týkají zájemců o studium na střední škole, zelené VOŠ, modré jsou určeny pro žáky naší školy a jejich rodiče, červené akce jsou pro všechny.

Akce pro naše žáky a rodiče na duben 2022

img/akce/935/large/01.jpg

O bílého havrana Edgara Allana Poea

Vážení a milí soutěžící, vážené kolegyně a kolegové!

Vyhlašujeme už 18. ročník soutěže v anglické recitaci a zpěvuO bílého havrana Edgara Allana Poea“.
 
Pod vlivem epidemické situace jsme se rozhodli změnit koncepci soutěže a ponechat některé z prvků, jež jsme zařadili již vloni.
Soutěž samotná bude probíhat ve dvou kolech. První kolo bude virtuální – natočíte video se soutěžním vystoupením a uložíte ho do úložiště kategorie, v níž hodláte soutěžit, na webu SPŠE Pardubice. Video můžete ukládat v době od 10. ledna do 4. března 2022.
Během března porota videa ohodnotí a vyhlásí finalisty soutěže.
V úterý 5. dubna 2022 v hudebním sále pardubické radnice a v historické klubovně Evropského spolkového domu se pak bude konat finále, na němž porota vybere vítěze všech kategorií – finalistů bude nejvýše 6 v každé kategorii.
 
Spolu s anglickou soutěží jsme už před 9 lety obnovili obdobnou soutěž v němčině pod názvem „Rabe Ralph von Christian Morgenstern“ – tento název jsme zvolili, abychom zachovali symbol soutěže.
Soutěžící v německém jazyce jsou přiřazeni k adekvátním kategoriím soutěže anglické, hodnoceni však jsou pochopitelně zvlášť.
Kategorie se nemění, pouze přibude jedna další – „nejlepší video“.   Dále se soutěží v sólové recitaci, v krátkém dramatickém výstupu, sólovém zpěvu a zpěvu skupin.

http://soutez.spse.cz/havran/

Na této adrese bude od 10. ledna do 4. března 2022 přihláška včetně vložení videa mp4 nebo avi.

 
Srdečně zdraví a na shledanou se těší
 
Mgr. Marie Albrechtová
vedoucí organizačního týmu soutěže
img/akce/945/large/01.jpg

On-line přihláška a CV

Pro žáky zabývající se grafikou a tvorbou www pořádáme čtrnáctidenní zahraniční stáže.

Náklady na dopravu a pobyt účastníků jsou hrazeny z grantu EU v rámci Evropských vzdělávacích programů.

1) Nejbližší stáž pro současné 3. ročníky se bude konat (pokud to podmínky dovolí) v červnu 2022 (předběžný termín 11. - 25. 6. 2022) v Portugalsku, v Barcelos poblíž Porta.

Do konce března vyplňte přihlášku: přihláška pro 3. ročníky na stáž v červnu

Do poloviny poloviny dubna pošlete dle pokynů v přihlášce svoje CV.

 

2) Stáž pro současné 2. ročníky se bude konat v září/říjnu 2022 - přihlášku na podzimní stáž vyplňte do 5.4. (CV zašlete do poloviny dubna): přihláška pro 2. ročníky na září/říjen

 

Více informací o stážích najdete na https://spse.cz/zajezdy.php#KA1

S případnými dotazy se obracejte na RNDr. Janu Reslovou.

Schůzky s třídním učitelem, schůzka třídních důvěrníků

Ředitelství SPŠE a VOŠ Pardubice si Vás dovoluje pozvat na schůzku SRPŠ, která proběhne 6. 4. 2022. Schůzky s třídním učitelem se konají od 16h, poté je možnost se do 18h informovat o prospěchu za 3. čtvrtletí u vyučujících, kteří budou k dispozici na přidělených pracovištích.

Schůzka třídních důvěrníků proběhne od 15:30 v B130.

img/akce/958/large/01.jpg

Sportovní den pro žáky a učitele, který bude nabízet nejenom tradiční, ale i netradiční sportovní aktivity, kde si žáci užijí spoustu zábavy, ale i protáhnou tělo a případně hlavu.

Pro tento den je připraveno mnoho aktivit a je jen na Vás, jakou si s vašimi kamarády, spolužáky vyberete. Ve středu nebude probíhat klasická výuka na Karla IV. ani v areálu Do Nového (výjimku mají žáci na odborném výcviku ve firmách a maturanti). 
 
Již se můžete zapisovat na nástěnku u kabinetu TV na Karla IV. anebo u svých vyučujících TV. Abychom mohli perfektně připravit organizaci celého dne, musíme znát přibližný počet zájemců o jednotlivé aktivity. Nebojte se tedy oslovit svého tělocvikáře, třídního učitele nebo třeba i napsat e-mail garantovi, že máte o sportovní aktivitu zájem. Není nutné si složit celý tým, pokud máte zájem dejte nám vědět, a týmy můžeme složit i v den turnaje. 
 
Dle zájmu žáků může být také upraven počet hrajících žáků v jednotlivých sportovních turnajích, což je na garantovi turnaje. Náš hlavní záměr je, aby se naplno využil pronajatý prostor a vy jste si co nejvíce zahráli. Věřte mi, že pro Vás máme připravené opravdu moc krásné a hodnotné ceny díky sponzorům. 
 
V nabídce tu máme:
 
Turnaj v malé kopané
garant: Mgr. Josef Fixa (fixa@spse.cz)
 
Turnaj v beach volejbale
garant: Mgr. Radim Švec (svec@spse.cz)
 
Turnaj ve florbale
garant: Mgr. Jitka Novotná (novotna@spse.cz)
 
Poznávací hra po Pardubicích – TRIPGAME
garant: Mgr. Veronika Věcková (veckova@spse.cz)
 
TripGame je strategická týmová hra městem. V partě lidí, kterou si zvolíte, půjdete po stopách, jež vás provedou kolem historicky známých míst. Zde na vás čekají zapeklité úkoly, logické hádanky a hromada nevyzpytatelných situací a zážitků. Součástí hry je také tzv. TripPrůvodce, který nabízí různé tipy, kde se dobře najíst, kde koupit jaké lokální produkty, popř. se informovat o místních zajímavostech i možnostech parkování. Ideální volba pro akční den s přáteli, nabitý výlet s rodinou či cool dopoledne se spolužáky. Více informací na www.tripgame.cz.
 
Studujete nebo žijete v Pardubicích, ale možná ani nevíte, jaká krásná místa se tu nachází. Pojďte to zjistit. Okruh má cca 5km a potřebujete pouze mobilní telefon s aplikací tripgame (aplikace potřebuj mít přístup k Vašemu GPS signálu, pokud si aplikaci stáhnete dříve, tak nepotřebujete ani data). 
 
Pro úspěšné luštitele tajenky máme připravenou odměnu. Složte týmy a napište mi, že máte o hru zájem. Můžete jít ve více skupinkách, máme k dispozici 4 varianty hry (každá varianta má svojí sadu otázek a svou tajenku). Více informací u garanta.
 
 
 
Sportu zdar! Vaši tělocvikáři
 
PS: Známé norské pořekadlo říká: "Není špatné počasí, jen špatné volby oblečení." ...v případě nepřízně počasí bude v nafukovací hale náhradní program.
Samostatné pozvánky se jednotlivým žákům neposílají.  Ve vestibulu školy a na dveřích dané učebny budou viset seznamy žáků.
 
Soubory ke stažení:
Při konání písemné práce z anglického jazyka má žák možnost použít vlastní překladový slovník.
Kontrola povolených pomůcek proběhne před zahájením zkoušky.
 
nahoru