Kalendář

Kliknutím na barevné tlačíko můžete filtrovat akce určené pro vás. Oranžové akce se týkají zájemců o studium na střední škole, zelené VOŠ, modré jsou určeny pro žáky naší školy a jejich rodiče, červené akce jsou pro všechny.

Akce na leden 2023

Den obnovy samostatného českého státu

Informace pro cestu

Lyžařský kurz 2023 - leden

Termín:          8.1.2023 – 15.1.2023

Místo:             Maishofen, Rakousko

Třídy:             2.G, 2.H.,2.I.,2.E.,3.G.,3.ME.,3.E

Sraz:              8.1.2023 8:00 parkoviště Obecního  domu Ostřešany

Doprava:       Autobus s vlekem – Ústí nad Orlicí 

Návrat            15.1.2023 parkoviště  Obecního domu v Ostřešanech

Doplatek        150 Euro v místě konání (nezahrnuje  bazén (+ 20 Euro)

Telefonické spojení:  vedoucí kurzu   +420 603 28 55 08

 

Informace pro cestu

Žáci si vezmou jídlo a pití na cestu (malý batoh) a 1 velké zavazadlo (opt. kufr). Lyžařská výzbroj bude naložena do vleku (lyže, snowboard, boty)

Na kurz si s sebou žáci povinně vezmou lyžařskou výstroj a výzbroj na sjezdové lyžování nebo snowboarding . Součástí povinné výbavy je také ochranná helma.

 

Nezapomeňte si boty na přezutí do chaty, hygienické potřeby, oblečení na převlečení v případě promáčení, výstroj na sjezdový výcvik, 2  čepice, 2 páry rukavic, sluneční brýle, lyžařské brýle, plavky

Je nutné mít s sebou vlastní vosky na sjezd.

Dále doporučujeme dát žákům kapesné dle uvážení rodičů. Předpokládáme návštěvu bazénu (20 Euro). Vše je dobrovolné, lze nahradit vycházkou  a večerním klidem. Nedoporučujeme brát s sebou cenné věci, naopak jsou vítány hudební nástroje.

 

Běžecký výcvik z organizačních důvodů odpadá, žáci budou lyžovat 5 a ½ dne

v skiaréně  Saalbach Hinterglem (270 km sjezdových tratí). Volný  půlden je určen pro relaxaci v bazénu.

 

Je nutné vzít si s sebou ručníky a  ložní prádlo (prostěradlo, povlečení), jinak je nutné   ho dokoupit na místě. (10 Euro)

 

Žáci budou mít potvrzení (čestné prohlášením rodičů) o seřízení bezpečnostního vázání na sjezdových lyžích, potvrzení o zdravotním stavu od rodičů a průkazku zdravotní pojišťovny a OP, nebo cestovní pas.

 

Všichni žáci jsou  pojištěni u ČSOB (pojištění léčebných výloh v zahraničí a odpovědnost za škody i úrazové pojištění), pojištění zařizuje vedoucí kurzu.

 

Stravování na chatě začíná  sobotní večeří, proto je třeba mít s sebou dostatečně  velkou sva-činu. Předpokládaný příjezd na chatu je v 17.00 .

Pitný režim žáků bude zajištěn čajem a štávou.

Strava –  snídaně formou švédského stolu, oběd – balíček, večeře.

Žáci si sebou na svah vezmou do malého batohu, nebo ledvinky láhev s pitím, balíček od snídaně, (event. kalorickou tyčinku, perník, zajišťují si sami).

Vzhledem k množství materiálu prosíme, abyste nebrali s sebou balíky vod – kofoly…., budou vráceny rodičům.

 

V Pardubicích 22.12. 2023                                        Mgr. Vladimír Hron

                                                                                   vedoucí kurzu

Vážení rodiče, milí žáci 9. tříd,

chcete se odpovědně připravit na přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky? Pomohou Vám naše přípravné kurzy, jejichž absolvování Vám zároveň usnadní přechod na střední školu.

Kurzy už mají svou tradici, každý předmět má pro sebe 10 sedmdesátiminutových lekcí. Konají se v budově SPŠE a VOŠ Pardubice, Karla IV. 13 vždy ve středu a v pátek (1. kurz vždy od 14:30 do 15:40 a 2. kurz od 15:50 do 17:00 hodin). Začíná se vždy jedním z předmětů, potom následuje druhý. Začátek kurzů je stanoven na leden a končí se před přijímacími zkouškami. Můžete se těšit na rozmanitou práci se zkušenými vyučujícími.

Přihlaste se a sami se přesvědčte. Stačí vyplnit elektronickou přihlášku a zaplatit kurzovné ve výši 800 Kč za každý předmět, dohromady tedy 1600 Kč. Veškeré podrobnější informace a přihlášku najdete na webových stránkách SPŠE Pardubice (viz Pro uchazeče SŠ).

Před konáním Vašeho kurzu obdržíte včas veškeré informace související s jeho konáním.

Doufáme, že se nám všem podaří vytvořit pracovní týmy, které se v kurzech hodně naučí.

Těšíme se na Vás.

Vážení přátelé elektroniky,
 
dovolujeme si Vás pozvat na soutěžní setkání příznivců elektroniky z řad žáků ZŠ. Další ročník soutěže Praktická elektronika se koná 24.1. 2023 v prostorách dílen SPŠE a VOŠ na pracovišti Do Nového 1131. Letošním tématem budou digitální hodiny. Pro úspěšné účastníky budou připraveny hodnotné ceny z oblasti elektrotechniky.
 
Ing. Jiří Huráň
Soubory ke stažení:

sobota 9. prosince 2023 - od 9:00 do 11:00 hodin - Karla IV. i Do Nového

sobota 13. ledna 2024 - od 9:00 do 11:00 hodin - Karla IV. i Do Nového

nahoru