Články

Štefan Jiránek zazářil v krajském kole soutěže v anglickém jazyce

pondělí 25. 3. 2024

Vítězem krajského kola soutěže v anglickém jazyce pro žáky 1. - 3. ročníků SOŠ, která se konala 25.3 2024 na Gymnáziu Dašická, se stal Štefan Jiránek ze 3.F. Štefan postupuje do kola celostátního a my přinášíme rozhovor s čerstvým vítězem.

Jak se na soutěže připravuješ?

Na soutěže jsem se nijak nepřipravoval, bral jsem to lehkomyslně.

Jsi trémista?

Nejsem, protože znám své schopnosti a vím, že mé výsledky závisí jen na mně samotném. Velký podíl na výkonu dělá jistá víra v sebe sama.

Jak probíhalo okresní a krajské kolo?

 Okresní kolo začalo poslechem úrovně C1, poté následovala mluvená část. Do dvojice jsem si vylosoval slabého partnera, což může být nevýhodou, ale podařilo se mi jeho nedostatky skvěle využít ve svůj prospěch.
V krajském kole se soutěžilo v kategoriích Reading a Speaking. Celkově bylo možné dosáhnout 100 bodů, přičemž já jsem získal 98. Téma na Speaking mi nebylo vůbec příjemné, jelikož byla řeč o pěstování zeleniny a farmářských obchodech, což jsou témata, o kterých téměř nic nevím. Nakonec jsem se dokázal rozmluvit o hladomoru v Africe a o korupci.

Jací byli soupeři?

Soupeři nebyli nijak výjimečně zdatní, všichni vypadali nervózně. Pravděpodobně si mysleli, že na výhru nemají mnoho šancí. 

Co očekáváš od celostátního kola?

Očekávám výherní umístění, ale nejsem si jistý, co všechno bude náplní soutěže. Writing je ze všech jazykových dovedností mou největší slabinou.

Je zřejmé, že Štefanovi nechybí sebevědomí ani odhodlání, tak mu přejeme i hodně zdaru v celostátním kole.

4. 4. 2024   Mgr. Andrea Pospíšilová

Další články, které by vás mohly také zajímat

Ekonomická olympiáda

Naši žáci se zúčastnili ekonomické soutěže.

Velké poděkování patří Marku Šedivému z 2. A, Janu Štefáčkovi a Nicolasi Weiserovi z 2. D, Jáchymu Bartošovi z 2. F, Vojtěchu Otevřelovi z 3. B, Lukáši Tejklovi z 3. E a Mikuláši Krtičkovi ze 3. F za účast v krajském kole Ekonomické olympiády, které proběhlo 5. dubna 2024 v prostorách Univerzity Pardubice. Výsledky krajských kol potvrdily výborné ekonomické znalosti všech zúčastněných ...

Matematický klokan 2024

Informace o matematické soutěži

MATEMATICKÝ KLOKAN 2024 V pátek 22. 3. 2024 proběhla ve škole tradiční matematická soutěž, které se zúčastnilo 14 žáků. Soutěžící řešili 24 otázek tří různých obtížností. VÝSLEDKY JUNIOR STUDENT Pořadí Třída Příjmení a jméno Body Pořadí Třída Příjmení a jméno Body 1 2.H Sokolová Jana 83 1 3.E Havlík ...

Velikonoční čtení v knihovně

Víte, co křesťané slaví o Velikonocích?

Co by se podle pověr mělo jíst na Zelený čtvrtek? To jsou otázky ze soutěžního kvízu, na které odpovídali ve čtvrtek 21. 3. 2024 žáci z 1.B, 1.ME, 3.ME a 3.E na akci „Velikonoční čtení ve školní knihovně“. Dozvěděli jsme se, že Velikonoce jsou obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara a jsou nejvýznamnějším svátkem všech křesťanů. Mohli jsme si poslechnout texty z ...