Články

Projekty Erasmu pokračují i online

čtvrtek 4. 3. 2021 v 0

I době covidové oba projekty Erasmu pokračují.

PROJECT ERASMU „VISUAL AIDS TO MAKE LEARNING/TEACHING EASIER“

SPŠE získala grant Erasmu na vytváření vizuálních pomůcek usnadňujících učení a vyučování odborných předmětů na technických školách. Projekt je založen na spolupráci 6 evropských  škol z Bulharska, Francie, Řecka, Slovenska a Švédska. První videa byla promítána na online setkání týmů v listopadu a druhá 2. – 4. 3. 2021, opět na online setkání. Všechna videa jsou opublikována na webu projektu.

Český studentský tým pracuje ve složení Jan Hendrych, Dominik a Martin Ladra 3.D,  Pavel Svačina 3.I, Lucie Jílková 2.E, Jan Lupínek 1.G, Jan Novotný 2.I a David Nedoma 2.G. Tým zatím vytvořil videa, která usnadní vyučování hard disku, digitální technologie, 2 programovacích jazyků, základy animace a ozvučení videí.

Více na http://www.vamlte.eu

 

PROJECT ERASMU „3D AIDS FOR HANDICAPPED CHILDREN“

Práce na projektu byly z důvodu epidemie prodlouženy a tak kromě již vytvořených  rehabilitačních pomůcek - robotické ruky, balanční desky a reagence na rozsvěcující se žárovky sestavil studentský tým žáků 4.I – Martin Stieber, Jan Lána, David Zvolánek a Jan Vrabec - dálkově řízené autíčko.

Věříme, že se v budoucnu podaří přicestovat partnerským týmům ze Švédska i Slovenska a společně předat vyrobené pomůcky dětem v léčebně Hamzová.

Vytvořené pomůcky jsou zpřístupněny na http://www.3daidsforhandicappedchildren.euhttps://3dschoolaids.eu/models.php

 

Jana Binarová, koordinátor

8. 3. 2021   Ing. Zdeněk Cach

Další články, které by vás mohly také zajímat

Radioamatéři a radioamatérský závod

Radioamatérství je koníček, o který mají lidé stejný zájem jako o motorky nebo třeba šachy. Zároveň je to koníček velmi zajímavý, i když poněkud nákladný.

Zavoláte všeobecnou výzvu a nevíte, kdo se vám ozve na druhé straně. Může to být někdo z druhého konce světa, dokonce i z Jižní Ameriky. Abyste se mohli stát radioamatérem a mohli vysílat v radioamatérských pásmech, musíte nejdříve složit radioamatérské zkoušky před ...

Programování PLC

Programování PLC

Naše škola má k dispozici již téměř dva roky celkem 7 školících kufrů pro výuku programovatelných automatů od firmy Teco. Školící kufr obsahuje moduly instalované na DIN liště se základním modulem CP-1000 se dvěma mastery sběrnicemi CIB. Následuje celá řada modulů pro ovládání domovní elektroinstalace např. světla, termostat, LED pásky a RGB, reproduktor, displej a mnoho dalšího. Školící kufr obsahuje i další ...

Žáci třídy 1.G tvořili výtvarná díla pro Jičín - město pohádky

Nadační fond Jičín – město pohádky u příležitosti 30. ročníku festivalu téhož jména s podtitulem Oslava narozenin aneb čas plyne jako voda vyhlašuje Tvořivou výzvu.

Tvořivá výzva je rozdělena na tři sekce: výtvarnou, animační a hudební. Naši žáci prvního ročníku grafického oboru se do Tvořivé výzvy intenzivně zapojili ve výtvarné sekci, která nese téma „Přání pro Pohádku“. Celkem žáci třídy 1.G vytvořili ...