Články

Exkurze 2. F - Zámeček Pardubice

pátek 21. 6. 2024

V pátek 21. 6. 2024 se vydali žáci 2. F, skupina angličtiny paní učitelky Haškové, na exkurzi do nedalekého pardubického válečného památníku Zámeček.

Tam je čekal podzemní komentovaný průvod v angličtině, provádějící je napříč temnou válečnou historií spojenou s tímto místem, kde se dříve nacházelo bývalé nacistické popraviště.

Exkurze tak nabídla žákům nahlédnout do ne vždy šťastných příběhů lidí, kteří podlehli zlu, ale také těch, kteří se zlu dokázali postavit. Celá expozice tak kombinací moderních prvků a historických rekvizit působila velice zajímavě a rozhodně upoutala pozornost žáků.

Věříme, že se všem tato exkurze aspoň trochu líbila a přinesla jim něco nového do života. Pomůže také studentům  se zamyšlet nad dobou, ve které žijeme a jaké možnosti v ní máme.

 

Jakub Podhájecký

Mgr. Alena Hašková

26. 6. 2024   Mgr. Kateřina Jiroutová

Další články, které by vás mohly také zajímat

Odborná přednáška Amerického centra – Velvyslanectví USA v Praze

Dne 24. června 2024 jsme se se třídou 3. F zúčastnili programu s panem diplomatem Isaikem Makonennem z IT oddělení v Americkém centru v Praze.

Nejprve nás přednašející uvedl do problematiky amerického školského systému a poté nás seznámil s možnostmi studijních programů na univerzitách v USA. Potom nastínil svoji pracovní činnost v diplomatických kruzích. Další částí programu byla živá diskuse s dotazy našich žáků ohledně odborné ...

Sportovně - vodácký kurz v Rakousku – Döllach

Sportovně - vodácký kurz v Rakousku – Döllach 15. – 22. 6. 2024

Ve dnech 15. až 22. 6. 2024 absolvovali vybraní žáci 3. ročníků „sportovně-vodácký“ kurz v Rakousku. Ubytování bylo ve vlastních stanech v kempu Zirknitzer v Döllachu. Na začátku kurzu byli všichni žáci poučeni o chování na tekoucí vodě na samovytékacích nafukovacích člunech pro 2 a více osob. Žáci byli rozdělení do dvou rovnocenných skupin podle ...

Benecko - cykloturistický kurz

Benecko - cykloturistický kurz třídy 3. ME

Jak už to tak na Židově bývá, já i moji spolužáci ze třídy 3. ME jsme dostali možnost zúčastnit se cyklistického „výletu“ na Benecko, o kterém tolik básnil zejména pan učitel Kubelka. „Výletu“, který probíhal od úterý 11. 6. do pátku 14.6., se zúčastnilo celkem 13 mých spolužáků ze třídy 3. ME a jeden žák z 1. PE, který nás všechny držel nad vodou a snažil ...