Grafická vzpomínka na maturity grafiků

pondělí 29. 5. - pátek 30. 6. 2023

Obor IT - Počítačová grafika má již jarní maturitu za sebou, zde je ilustrované poohlédnutí za maturitním týdnem

Žákyně a žáci oboru Informační technologie - Počítačová grafika absolvovali v předposledním květnovém týdnu jarní termín maturitní zkoušky. Nebyli sami, v posledních dvou květnových týdnech maturovalo celkem 9 tříd. Pan učitel Dus tak jako každý rok svědomitě fotograficky zaznamenával průběh maturit ve všech třídách.

Letošní novinkou byl obrazový záznam maturit nejenom fotografií, ale také formou ruční digitální ilustrace, čehož se ujal pan učitel Svoboda s grafickým tabletem Samsung Galaxy. Protože pan Svoboda u maturit zkoušel maturitní předmět Grafika na oboru IT - Počítačová grafika, tak měl čas během přípravy žáků zaznamenávat vlastní rukou maturanty a učitele grafického oboru za pomoci programu Clip Studio PAINT. Zde v galerii je prezentováno několik ukázek digitálních ilustrací z maturit, na kterých je vidět, jak lze tradiční výtvarné řemeslo posunout o moderní úroveň dál.

29. 5. 2023   Mgr. Jaroslav Svoboda

Další články, které by vás mohly také zajímat

Enteria Pardubické hry mládeže

Fotbalisté opět výborní

V posledním fotbalovém turnaji v rámci Enteria Pardubických her mládeže obsadili naši fotbalisté výborné 2. místo, přestože bylo potřeba vytvořit zcela nový tým. Tradiční opory týmy v tomto termínu maturovaly, byly zraněné nebo vykonávaly praxi ve firmách. To nás však nezabrzdilo a nezábránilo nám úspěšně se poprat s danými podmínkami. Nejprve jsme sice na umělé trávě vedle nové CFIG Arény prohráli ...

Škoda Auto se představila zájemcům o praxe

Již posedmé přijel zástupce Škody mezi žáky předposledních ročníků školy.

Nastínil možnosti uplatnění absolventů elektrotechnických oborů v naší největší automobilce. Kromě možnosti budoucího zaměstnání se žákům otevřela i možnost odborné praxe v závodě Kvasiny. Přesto, že Škoda Auto není primárně elektrotechnickou firmou, čím dál tím více platí, že elektrotechnika je všude, kde je výroba. Ing. Jiří Huráň

Sportovní den SPŠE

Ve středu 3. 5. se konal sportovní den SPŠE. Soutěžilo se ve florbalu, volejbalu, fotbalu a basketbalu 3x3. Turnaj proběhl v příjemné atmosféře, bez problemů a k vidění byly vidět zajímavé duely. Jednotlivé výsledky: Florbal: 1. místo 3. D, 2. místo 1. ME a 3. místo 2. D Volejbal: 1. místo - Kroužek, 2. místo 3. ME, 3. místo 2. B Fotbal: 1. místo - 2. I, 2. místo 3. B, 3. místo 2. ME Basketbal: 1. místo 2. ME, ...