Články

Modernizace odborné učebny elektro D053 pro výuku automatizace a programování PLC

pondělí 2. 10. 2023

Obory průmyslová automatizace a řídicí systémy mají k dispozici nově zařízenou odbornou učebnu pro výuku předmětů zaměřených na automatizaci a programování PLC.

Učebna D053, která se pro výuku odborných předmětů využívá již pátým rokem, se dočkala kompletní modernizace a nyní je plně funkční pro výuku. Za poslední dva roky jsme provedli 2 fáze modernizace, které zajistily kompletní obnovu již dosluhujícího především netechnického vybavení.

V první fázi modernizace se podařilo učebnu vybavit novými montážními stoly, na které se umístily PLC automaty, notebooky, laboratorní zdroje a další součástky a pomůcky pro výuku silnoproudé a slaboproudé elektrotechniky.

Druhá fáze modernizace do učebny přinesla např. nový frekvenční měnič a PLC automat od firmy Siemens. Větší část modernizace však byla věnována netechnickému vybavení učebny. Učebna nyní obsahuje nové pracovní stoly a kancelářské židle, policový regál, zavírací skříň na pomůcky pro výuku nebo např. nové úložné boxy na součástky.

Děkujeme za finanční podporu partnerům školy, bez kterých by tato modernizace nemohla proběhnout, a přejeme žákům i vyučujícím mnoho aktivních chvil strávených v této učebně.

2. 10. 2023   Mgr. Veronika Věcková

Další články, které by vás mohly také zajímat

Vyhlášení 8. ročníku motivačního programu

Ve středu 4. 10. 2023 proběhlo za účasti zástupců ČEZ - Distribuce slavnostní vyhlášení motivačního programu „Prokopa Diviše“, který je určen žákům elektrotechnických oborů s maturitou, s výučním listem i nástavbového studia.

Program je vyhlašován partnerem ČEZ Distribuce a finančně motivuje nejlepší žáky elektrotechnických oborů, kde se mezi 9 nejlepších rozdělí celkem 104 000 Kč, přičemž vítězové 3 vyhlášených kategorií ...

Návštěva Centra zabezpečení oprav Lázně Bohdaneč

Ve čtvrtek 21. 9. se třídy 1. PE, 2. PE a 4. ME zúčastnily prohlídky areálu kasáren Centra zabezpečení oprav Lázně Bohdaneč při příležitosti 60. výročí jeho založení.

Čekala na ně prohlídka celého areálu, který byl otevřen i pro širokou veřejnost, neboť zde probíhal den otevřených dveří. Po krátkém proslovu na úvod je tamější vojáci provedli dílnami servisních mechaniků, dílnami na opravy záložních zdrojů elektrické ...

Atletika SŠ - 3. místo

Ve čtvrtek 14. 9. se konalo okresní kolo v atletické olympiádě

Závody se konaly na Městském atletickém stadionu na Dukle za krásného počasí. Kluci zabojovali a skončili na krásném třetím místě. Počítaly se vždy dva nejlepší výsledky z jedné školy v dané disciplíně. Na celkovém úspěchu se podíleli všichni žáci. Nejvíce bych vyzdvihl výkon žáka Rostislava Groulíka, který skončil dvakrát na prvním místě. Do dálky skočil ...