Články

Soutěž Moon Camp Challenge

Náš dvoučlenný tým SPŠE Base ve složení Tomáš Forejt a Václav Pavlíček se tento rok zúčastnil soutěže Moon Camp Challenge, kterou pořádá Evropská kosmická agentura. Cílem soutěže je vymodelovat měsíční základnu pro alespoň 4 astronauty.

Při návrhu naší základny jsme kladli důraz především na bezpečnost astronautů, na jejich pohodlí, ale také na zdroje vody a potravy. Naše základna je vybavena třemi únikovými východy, obytnými prostory, které jsou umístěny pod povrchem, což chrání obyvatele před případnými objekty, které dopadají na povrch Měsíce. Dále se v úplně nejnižším podlaží nachází skleník, ve kterém je možné pěstovat zemědělské plodiny. Náš kompletní projekt je dostupný na této adrese: https://mooncampchallenge.org/pioneers-gallery/details/260/.

Bohužel se nám nepodařilo se v mezinárodní konkurenci umístit mezi nejlepšími třemi projekty soutěže. Odměnou nám proto jsou nově získané vědomosti o Měsíci a způsobech jeho osídlení.

Václav Pavlíček

19. 6. 2020   RNDr. Jana Reslová

Další články, které by vás mohly také zajímat

SOČ - Středoškolská odborná činnost

Václav Pavlíček – Automatizace měření elektrických vlastností stripových senzorů (4. místo v celostátní přehlídce), Filip Filipi (3. místo v krajském kole)

Tento rok se poprvé soutěž SOČ (Středoškolská odborná činnost) odehrála pouze v online podobě. Naši školu reprezentovali Václav Pavlíček v oboru fyzika (4. místo v celostátní přehlídce) a Filip Filipi v oboru informatika (3. místo v krajském kole). Václav Pavlíček – ...

Postup do 3. fáze soutěže Astro Pi

Našemu týmu Pardubice Pi ve složení Václav Pavlíček, Filip Filipi, Patrik Kratochvíl a Tomáš Paulysko se podařilo postoupit do 3. fáze soutěže Astro Pi. Znamená to, že náš kód bude spuštěn ve vesmíru na mezinárodní vesmírné stanici ISS.

Konkrétně náš program poběží na počítači Astro Pi po dobu tří hodin, což je přibližně doba, za kterou mezinárodní vesmírná stanice ISS obletí dvakrát Zemi. Během těchto dvou obletů bude ...

Okresní kolo soutěže v anglickém jazyce

Dne 18.2.2020 proběhlo na Gymnáziu Mozartova okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Oba naši zástupci postupují do krajského kola.

Jan Šulíček (3.D) se umístil na prvním místě a Martin Ladra (2.D) na třetím místě, oba žáci postupují do krajského kola, které se uskuteční dne 12.3.2020 na Gymnáziu Dašická. Děkujeme za úspěšnou reprezetaci naší školy a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.