Články

zpět novějšístarší

Lyžařský kurz v Rakousku

sobota 18. 1. - sobota 25. 1. 2020

Ve dnech 18. – 25. ledna 2020 33 žáků ze tříd 1. B, 1. E, 1. G, 1. I a 1. ME absolvovalo lyžařský výcvikový kurz v Rakousku.

Penzion Eckhausel ve Weyeru přivítal žáky naší školy už po čtrnácté. Autobusem jsme denně dojížděli 6 km do Hollersbachu, ze kterého jsme díky lanovce dosáhli na sjezdové tratě skiarény Kitzbühel. Počasí po většinu doby bylo nádherné a sněhové podmínky ideální. Pět dní lyžování doplnila návštěva aquacentra ve vesničce Wald im Pinzgau. Zpestřením výcviku byla i jízda po sjezdovce Streiff - tedy Hahnenkammu v Kitzbühelu, kde jsme při tom mohli sledovat přípravy i trénink na nejtěžší sjezd v rámci závodů světového poháru. Další zajímavostí výcviku byla jízda na saních na nejdelší osvětlené sáňkařské dráze na světě, podle místních údajů dlouhé 14 km. My jsme naměřili 12.9 km. Sjetí trvá 25 – 30 minut a naše maximální rychlost byla 56 km/h.

Lyžařský kurz se nám opravdu vydařil, většina žáků udělala ve svých lyžařských dovednostech velký pokrok. Naježděných průměrných 70 km denně je toho nesporným důkazem. Tak stále platí, když lyžovat, tak do Rakouska, když do Rakouska, tak do Weyeru a Kitzbühelu.

Mgr. Vladimír Hron

21. 2. 2020   Mgr. Kateřina Jiroutová